Mücahit Sak’ı siyasete alet etmeyin!..
ZAFER PESEN

ZAFER PESEN

Mücahit Sak’ı siyasete alet etmeyin!..

10 Ocak 2013 - 00:00

 

AK Parti Kocaeli eski Milletvekilli Sayın Eyüp Ayar, iki dönem mecliste Gebze’yi temsilen bulundu.

İlçe adına, İlçe’nin sporu adına ne verdiği çok tartışılır. Ancak kendisini o mecliste iki dönem tutan etken, ‘huzur bozucu olmayışı ve uyumlu çalışması’ idi. Siyasette ki anlamı, ‘etliye sütlüye çok karışmayan’  bir isimdi.

Kendisine destek olan camiaya, hizmeti, Gebze’ye hizmetten önde tuttu.

Sebahattin Malkoç dışında da, aileyi tarikattan bir çok kişiye yer açtı. Spora el atmayaydı iyiydi, ama Gebze’nin sporunu da Çetin Malkoç’a teslim etti.

Gebze Çetin Malkoç ile büyük bir zaman kaybı yaşadı.

Yeni Spor Bakanı ve yeni düzenleme ile Malkoç görevinden alınarak, Gebze’de sporun önünü açacak, çalışkan bir isim, Mücahit Sak Gebze Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü oldu.

Ancak, vekilken etliye sütlüye karışmayan, huzur bozucu olmaktan kaçınan O Eyüp Ayar, şimdiler de partisini ve mevcut seçilmişleri zor durumda bırakmak için Mücahit Sak üzerinden, bir dizi çalışmalar yapıyor.

Hemşehrisi, yakın köylüsü Samsun Valisi’nin, Spor Bakanı ile olan yakın dostluğu devreye sokacak kadar olayı abartmış durumda. Bakanlık bu baskıdan dolayı, Mücahit Sak’ın atamasını yapamıyor.

Fakat, bugün Gebze’yi mecliste temsil eden Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Okur’da, Mücahit Sak’tan vaz geçmiyor. Çetin Malkoç’un müdürlüğünün imzalanmasına engel oluyor.

Yani Mücahit Sak üzerinden ciddi bir siyasi çekişme var.

Fakat orta da birde gerçek var.

Gebzespor’un dibe vurduğu, İlçe’de sporun yok sayılacak seviyeye gerilediği bir ortam da İlçe’nin tek ve en büyük kazanımı olan Mücahit Sak, değil Çetin Malkoç, Türkiye’de hiçbir spor müdürü ile kıyaslanmayacak kadar, çalışkan-üretken bir isimdir.

Gebze’nin, Gebze Sporunun, Gebze gençliğinin tek şansıdır.

Sayın Mehmet Ali Okur’a Gebzeli bir spor adamı olarak, şükranlarımı sunmak istiyorum. Hani spor sahalarında kendisini pek görmeyiz. Spora ilgisinin olduğunu da pek bilmezdim. Ancak, Mücahit Sak’ı nasıl gözlemlemiş ve hangi referansla bilgi sahibi olmuşsa, bu İlçe sporu adına çok doğru bir tavır gösteriyor.
Aslın da sayın Okur’un, gönlünde ki spor müdürünün Hikmet Tatoğlu olduğu bilinirdi. Fakat İl Spor Müdürü Mücahit Sak’ı tercih edince, sayın Sak’ta kısa sürede çok önemli ve doğru işler yapıp, Gebze’nin gönlün de taht kurunca Gebze’nin Miletvekili’de Sak’ta karar kıldı.

Bunu hem en tepe de, hem de son ziyaretinde Gebze’de herkese ilan etti. Kör gözüm parmağına gerekli yerlere mesajını verdi.

İlçe Başkanı Sayın Kaflı ve Sayın Kaymakamın da Sak’a açık destekleri bu işin artık sonlanması ve Mücahit Sak’ın Gebze İlçe Spor Müdürü olarak atanmasının zorunlu olduğunu göstermiştir.

Ve sayın Ayar ve Malkoç cephesi de, huzur bozucu olmaktan vaz geçmeli.

Şuna emin olun ki, Sayın Bakan bir hata yaparak, sizi yarın Gebze Spor Müdürü atasa dahi o koltukta oturamazsınız. Başta Sayın Okur olmak üzere AK Parti cephesi ve henüz size tepkili yüzlerini göstermeyen spor camiası Mücahit Sak’ı bir yere bırakmaz. Sak gitse bile emin olan o koltuğu Çetin Malkoç’un oturmasına müsaade edilmez.

Bu nedenle gelin zorlamaktan ve Mücahit Sak’ı siyasetinize alet etmekten vaz geçin.

Yarın Bakan Çetin Malkoç’u bu göreve atasa dahi, Gebze’de ki sporun selameti için, spor adına tek kale olan Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü’nün çalışabilmesi için Sayın Malkoç, görevi kabul etmemeli.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar