Metin Oktay'a kıydınız! Alaettin Kurt'u yedirtmeyiz
ZAFER PESEN

ZAFER PESEN

Metin Oktay'a kıydınız! Alaettin Kurt'u yedirtmeyiz

11 Aralık 2020 - 11:49 - Güncelleme: 11 Aralık 2020 - 11:51

Kocaeli bölgesinin ilk kurulan kulüplerindendir Gebzespor.

1955 yılında Rafet Yüce ve Aziz Saka öncülüğünde mor-beyazlı renklerle, menekşe arması ile bütünleşmiş, kentin tek ortak değeri olmuştur.

90’lı yıllarda tahta tribünler, tel örgüler ve toprak doğal çim karışımı sahada ter döküyordu mor-menekşeler.

O dönemlerde Alaettin Kurt hayatta ve temsil ettiği Gebze halkı için canla başla çalışıyordu. Rahmetli gibi bir vekil daha görmedi Gebze. O’nun kazandırdığı en büyük yapılardan biride Gebze Şehir Stadı oldu.

1995 yılında mabedine taşınan Gebzespor, Alaettin Kurt stadı ile birlikte hem tribün olarak hemde camia olarak büyümeye güçlenmeye başladı.

1999 yılında yaşadığımız Marmara depreminde yitirdiğimiz canlardan biriside kıymetli Alaettin Kurt olmuştu. Depremde kaybettiğimiz tüm canlara tekrar Allah rahmet diliyorum.

Geçen bunca zaman sonrasında Alaettin Kurt stadı sadece maçların oynandığı bir saha olmaktan çıkmıştır.

O stad da ne şampiyonluklar, ne küme düşmeleri, ne kavgalar yaşadık.

Bu stad bu ülkeye, bu bölgeye büyük değerler kazanımlar katan kıymetli bir ismin adını Alaettin Kurt ismini taşıyor.

Çok bilmiş insanlar şimdi kalkmış bu tarihi mabedi suni bir gündemin içerisine sokuyorlar.

Amatör kulüplerin evi olan Metin Oktay stadını yerle bir edip yerine, ucabe bir yapı konduran zihniyet, iş bilmez yöneticiler, perde arkasında Alaettin Kurt stadının çim zeminini kaldırıp suni çim yapma hazırlığı içerisindeymiş.

Bu kentin değerlerini çıkarlarını koruyacak tek bir bürokrat, siyasetçi, STK’lı yok mu?

Şuan ki sayın vekillerimiz bir Alaettin Kurt kadar olun demiyoruz, onun onda biri olun kafidir, şahsim, bu kentin gerçek sahipleri, mor menekşeye gönül vermiş on binlerce insan sizin yanınızda olur emin olun.

Gebze Metin Oktay yerine yaptığınız o 50*70 ölçülerinde ki sahada hiçbir resmi müsabaka oynanmayacağını bilin. Bunun bilgilendirmesini yapmayan federasyon yetkilileri, bilgilendirme yapıp ancak söz dinletemedilerse o makamda durmaları da yersizdir.

Bugün Gebze’den çıkan bir KASKF başkanımız var ancak görev aldığı süreçten bugüne kadar bu bölgeye tesis anlamında bırakın ayrıcalık tanımayı, yok saymıştır!

Aydın’ın ilk başkanlık seçiminde şahsımda dahil bir çok Gebzeli spor insanı oy kazandırmak için emek sarf etmiştir. Doğru icraatlarını alkışladığımız gibi yanlışlarını da yüzüne söylemekten kaçınmayız.

Gebze Metin Oktay stadının yıkımından tutunda, yerine yapılan ucube minyatür sahada dahil Alaettin Kurt stadının zeminin suni çime dönüştürme olayında tarafsız kalmak basiretsizliktir!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar