Kümede kalmak…
ZAFER PESEN

ZAFER PESEN

Kümede kalmak…

30 Ocak 2012 - 00:00

 

Gebzespor’un yaşatılması adına büyük riskler alan, takımı sahaya çıkartan bir avuç insanın ardından bu kentin kambur üstü iş adamlarının olaya sahip çıkması ile camiada oldukça hararetli bir süreçte startını verdi.

Caner Pesen başkanlığı yönetimindeki ekip bu kente mal olmuş, bu kentte yaşayan ailelerin ve bu kentin takımı olan Gebzespor’un alt yapısından yetişen gençleri ile ligin ilk yarısını 8 puanın yanında bir onur mücadelesi vermiştir.

Bugün sokaklardan kurtulup bu kentin bir değeri olma adına şans yakalayan Yılmazlar, Ramazanlar, Keremler, Onurlar, Sezerler, Rıdvanlar ve diğerleri…Hepsi bu kent için bu camia için bir kazançtı.

18 maçlık periyotta hepsi elinden gelenin, yaşının ve bedenine ağır gelen mücadeleyi son noktasına kadar onurlu bir şekilde vermiştir.

Futbol böylesine adaletsiz böylesine popilist bir meslek yada spor..yada adı her neyse!..

Bir anda bu gencecik geleceklerin umutları,hayalleri ve verdikleri onurlu mücadele bir elin tersi ile kenara itili verdi.

Yavuz Unsur başkanlığındaki yönetimin ilk icraatı lisans krizini aşmak oldu. Ama bu “şuan mevcutta 1 milyon 300 Bin TL var. Lisans krizini kökten çözeceğiz” açıklamalarının çok dışında oluşan bir durum oldu.

Pazarlıklar sonucunda çoğunluğun %10, pürüz çıkartan birkaç isme ise daha fazla ödeme yapılarak lisans krizi sadece bu sezon sonuna kadar ertelendi.

Unsur başkanlığındaki yönetim 14 transfere imza attı.

Bu oyuncuların birçoğu bu yarım sezonu boş geçmiş, maç yüzü görmemiş, bir çoğu kamp yememiş isimlerden oluşuyor.

Kastamonu maçında da açıkca görüldüki yeniden oluşturulan bu kadro Gebzespor’u kümede tutma mücadelesinde hayalden öteye gidemez.

Şakşakçılar hazır..

Bu takım kümede kalır…

Fırtına menekşe…

Gebzespor’un yolu açık…

Ahhhh sizi gidiciler ahh…Mangalda kül bırakmazlar sizi… Daha iki gün evvele dönüp bakın Yavuz Unsur başkanlığında atıp tutmalar, hakaretler havuda uçuşuyordu.. Biraz daha gidin Caner Pesen başkanlığındaki yönetimi yerden yere vuruyorlardı.. Arşivleri biraz daha karıştırın Feyzi İlhan’lıyı “padişah” hatta “kurtarıcı ilah” olarak gösterenler dahi vardı.

Azıcık onurlu bir duruş sergileyin ve şu camia için doğru olanları kamuoyu ile paylaşın.

Bugün ortada şu gerçek var; Yapılan 14 fiyasko transferin içerisinde defansta kusursuz oynayan Halim ve Emrah gibi orta saha ve forvete alınacak iki oyuncu ile çok daha akıllıca bir transfer politikası uygulanabilirdi.

14 yeni transferi yönetimin mi yoksa teknik ekibinmi yaptığı hususunda bir açıklama yapılmıyor. Ancak bu yanlışa kim “evet” demişse hata etmiştir.

Gerekçeler ise ortadadır;

-          14 transfer edip 10 genci kadro dışı bırakmak,

-          Yapılan 14 isimden bir çoğu bu sezon tam olarak forma giymemiş,

-          Yapılan bu transfer ile birlikte kulubün borç listesine yeni borçlar eklenmiş,

-          Kadro dışı bırakan 10 gencin çoğu yarım sezonda en az 10 maçta forma giymiş,

-          Mevcut gençlerini kadro dışı bırakıp, tribünde oturan hazır olmayan genç isimleri bu ekibin içerisine dahil etmek, yarım sezon bu camianın yükünü çeken gençlere yapılan bir ayıptır,

-          Yapılan 14 transfere rağmen kümede kalınmazsa gelecek sezon menekşenin formasını giyecek genç oyuncumuz elimizde mevcut olmayacak,

-          Transfer yasağı sadece %10’lar ödenerek yarım sezonluk ertelenmiştir,

Tablo ortada, değerlendirmeyi yapmak için spor otoritesi olmaya gerek yok. Sadece biraz gerçekçi, biraz bu camianın değerlerini koruyan ve birazcıkta objektif olmak yeterli.

Yavuz Unsur ve yönetimi günü kurtarmak adına hamleler yaparken Gebzespor camiasınıda yeni bir kaosun içerisine sürüklemiştir.

Bu sezon takım ligde kalsa dahi, gelecek sezon lige katılmak ve mücadele etmek için yepyeni bir kadro oluşturmak gerecektir. Bunun içinde lisans engelinin tamamının üstesinden gelmek gerekecek. Buda ortalama bugün telafuz edilen 10 Milyon TL’lik borca 1 Milyon TL’lik bir ek borcun daha eklenmesi demektir.

Bugün oluşturulan takımın  analinizi yaptığınızda sahada silik bir futbol ortaya koyan Kastamonuspor karşısında ne yaptığını bilmeyen, antremansız ve maç eksiği alalen açık olan Gebzespor’un ligde kalacak puanı toplaması hayalcilik olur.

Sahada ne yaptığını bilen genç oyuncumuz Kerem yeni isimlerden Halim ve Emrah’ın haricindeki tüm isimler vasatın altındaydı.

Aykan hocayı her daim takdir etmiş, bu camiada olması adına sevinç yaşayan birisi olarak yapılan bu son hamleye nasıl sahip çıkmış anlam veremedim.

Mevcut kadromuza 6 yeni ismin dahil edilmesi ve eldeki mevcut gençlerimizle yola devam edilmesi bence en isabetli karar olurdu.

Ancak 14 yeni transfer yapıp, 10 genç ismi kadro dışı bırakmak “vefasızlık”tan daha çok bu camiaya “ihanet” olarak değerlendiriliyorum.

Küme düşmek her şeyin sonu değildir. Özellikle her şeyi tüketmiş, bataklığa saplanmış, çırpındıkça dahada batan bir camia için.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar