Gülen  'kral çıplak' dedi
ZAFER PESEN

ZAFER PESEN

Gülen  'kral çıplak' dedi

29 Temmuz 2021 - 09:49

Toplumun “görmedim, duymadım, bilmiyorum” oyununu oynadığı bir süreçte biri çıkıyor ve tüm gerçekleri yetkililerin gözünün içine baka baka haykırıyor!

Hani bunu ilk kez de yapmıyor. Daha öncede TFF’de yapılan kulüpler birliği toplantısında söz almış alt liglere uygulanan haksızlığı tatlı bir dille göndeme getirmişti.

87 yıllık Darıca GB kulübünün başkanı Arif Gülen bir kez daha alt liglerin sesi oldu.

Söylenemeyenleri çatır çatır söyledi.

İçi dolu dolu haykırdı.

Öylesine samimi öylesine içten konuştu ki başkan Gülen, bir anda spor camiasının gündemine oturdu.

Fenomen olup çıktı!

Twiter’da yere göye sığdırılamayan başkan Gülen aslında hepimizin bildiği ancak yetkili ve etkili insanların yüzüne baka baka söyleyemediklerimizi söyledi.

Gülen, 3.ligde astronomik rakamlarla yapılan transferlerin, içi boşaltılan kulüplerin ve borç batağında kaderine terk edilen kulüplerin yanlış yönetilmesine ses yükseltti.

Başkanların gözünün içine baka baka "Paranız mı çok" dedi!

Gülen, Türk futbolunun ve kulüplerin kurtuluşunun alt yapı tesisleşmeden geçtiğini haykırdı.

Altınorduspor modelinin yaygınlaşmasını savundu...

Gülen, büyük kulüplerin küçük kulüpleri ezmemesini, el uzatmasını birlikte büyümesi gerektiğinin altını çizdi…

Gülen’in en önemli önerisi de hiç kuşkusuz milli eğitim bakanlığı ile ortaklaşa yürütülebilinecek “futbol meslek lisesi”nin hayata geçirilmesi olmuştur…

Her kelimesi, her önerisi alkış aldı, yankı buldu.

Çünkü; daha önce Avrupa arenasına çıkmış, süper ligde 4 büyüklere kök söktürmüş Kocaelispor’un amatör lige düşüşüne şahit olduk.

Her yıl 10 milyon TL bütçelerin harcandığı Darıca GB’nin yedek kulübesine oyuncusuz, kamplarda esir tutulduğuna şahit olduk…

Sanayi kenti Gebze’nin tek ortak değeri Gebzespor’un dev bütçeler harcanmasına rağmen ne bir tesisi ne bir kalıcı başarısının olmadığına şahitlik etik.

Bunların tek sebebi ise sevgili başkan Gülen’in dediği gibi “plansız, programsız ve bizim olmayan paraların harcanması” olmuştur.

Yaklaşık on dakika kadar kürsüde kalan  Gülen’in her önerisi, her tespiti, her kelimesi çok değerliydi.

Hem Darıca GB camiası adına, hem de bölgenin spor insanı olarak kendisi ile gurur duydum.

Konuşmasının ardından TFF kongresinde bulunanların coşkulu alkışı ve sonrasında sosyal medyadaki olumlu tepkiler başkan Gülen’in tespitlerinin ne denli doğru olduğunu ortaya koyuyordu.

Gülen’in Türk spor camiasına yaptığı bu konuşmadan umarım bölgemizi yönetenlerde üzerlerine düşen sorumlulukların notlarını almışlardır…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar