Gebzespor küme düşsün!!!
ZAFER PESEN

ZAFER PESEN

Gebzespor küme düşsün!!!

05 Ocak 2012 - 00:00

Gebzespor küme düşsün!!!

Birileri bu başlığa ve bu yaklaşıma kızabilir ancak; önümüzde varolan bir gerçek var ve bu gerçeği bugüne kadar hep görmezden gelindi. Hep kısa vadeli başarılar ve kişisel hesaplar nedeni ile Gebzespor kullanıldı.

İçi boşaltılan, borç batağına itilen, spor camiasında itibarı zedelenen Gebzespor kulübünün yeniden hayata döndürülme çabaları malasefki eski hataları yenilemektedir.

Gebzespor şuan kanser, hayata tutunmaya çalışıyor, kemoterapi tedavisi sadece menekşenin hayatını biraz daha uzatacaktır.

Evet bu sezon 3.ligde kalmak önemli. Transfer yasağının kalkması önemli. Ancak bunları başarmak demek Gebzespor’u kurtarmak demek değildir.

Transfer yasağının önünü açmak, ligde kalmak menekşenin ömrünü uzatmak demektir.

Bu sezon Gebzespor’un ligde kalması ve transfer yasağının ortadan kalkması demek 2 Milyon TL’nin daha heba edilmesi demektir. Peki önümüzdeki sezonlar daha yüksek bütçeler nasıl oluşturulacak, nasıl ayakta kalınacak?

Yanlış yönlendirmeler, yanlış politaka izlenimleri nedeni ile Ali Rıza Demirçeviren, Fatin Eyüpoğlu ve Feyzi İlhanlı başkanlığındaki yönetimler istemeyerekte olsa bu camiaya büyük zararlar vermişlerdir. Hem hatırı sayılı bütçeler harcamış hemde kulubü uçurumun eşiğine getirmişlerdi.

Kimseciklerin cesaret edip yanaşmadığı bir süreçte kulübü kapanma noktasından alıp bugün umut vadeden bir yönetime kavuşmasını sağlayan Caner Pesen ve yönetimini cesaretinden dolayı kutlamamak haksızlık olur.

Gebze’de hatırı sayılır iş adamları olarak bilinen Yavuz Unsur başkanlığındaki yönetim bu camia için yeni bir umut olmuşlardır. Kongre süreci öncesinde transfer yasağını kaldırıp kulubü ligde tutma sözü veren Unsur ve yönetiminin şimdi realitede zorlandığını görmekteyiz.

Transfer yasağının kaldırılması  o kadar kolay bir durum değil çünkü. Bu sorunu çözecek maddi güçleri olmasına rağmen indirim politakasına gidilmesi için ağırdan alan yönetimin düşüncesi kısmen doğruda olabilir. Ancak ortada bir gerçek var; Gebzespor’un zaman ile yarışıyor. Her geçen süreç alehimize. Eğer ki transfer yasağı kalkacaksa bunu bir an önce gerçekleştirip, transferleri yapıp, takımı oluşturup, sahaya sürüp 22 Ocak’ta oynayacağımız Lüleburgaz maçına kadar bolca hazırlık maçı yapılması gerekmektedir.

Fakat benim şahsi düşüncem şudurki:

Gebzespor kulübünün kapısından içeri girmeyen ne futbolcuya, nede rüyasında bile göremeyeceği kadar miktarı cebine koymasına rağmen hala kulüpten hak etmeği parayı isteyen hocalara beş kuruş koklatmam.

Bugüne kadar yapılan günü kurtarma yatırımlarını bir kenara bırakıp uzun vadeli bir çalışmanın startını verirdim.

Bakınız çok basit bir örneği gözümüzün önünde. Akçaabet Sebatspor. Bir dönem 4 büyüklerin korkulu rüyasıydı. Yanlış transfer politikaları, günü birlik başarılar için atılan adımların sonucunda kaybolup gitmekle yüzyüze. Bu tarz örnekleri çoğaltabiliriz.

Bizim hedefimiz amacımız kalıcı olmak olsun. Örnek alacağımız kulüp Gençlerbirliği olsun. Kendi yağıyla kavrulan bir kulüp. Kendi öz değerlerine sahip çıkan, kendi sporcuları ile büyüğen bir camia.

Yavuz Unsur başkanlığındaki yönetimin bunu yapabilme şansını çok yüksek buluyorum. Devletten destek alarak yada kendi imkanları ile tesisleri silbaştan yenilenmesi, alt yapı kurgusunu yeniden oluşturması, 2 yıldır kapalı olan elektiriğin açılması, yeniden kulüpte kazanların kaynaması dahi bu camiaya büyük kazanımlara neden olacaktır.

Şimdi söz Unsur ve ekibinde. Ya bugüne kadar her yönetimin yaptığı hataları yenileyecekler, yada uzun vadeli plan ve projelerini ortaya koyarak, Gebzelileride arkalarına alarak yapılmayanı yapacaklar.

Ayrıca şunuda eklemeden geçemeyeceğim. Başarılı bir spor adamı olan Mücahit Sak'ın Gebze'de ilçe spor müdürü olarak atanması bu bölge ve bu yönetim için büyük bir şanstır. Zira farklılığını ve spora olan hakimiyetini, bakış açısını Sak kongrede söz aldığı kürsüde dile getirmişti. Sak "Ben insana yatırım yapılması taraftarıyım. Bugün tutturmuşuz bir otobüs. Otobüs dedeğiniz nedir ki? Yada şampiyonluk, lig atlamak lig düşmek. Mühim olan insana yatırım. Bu kentin gençlerini birer başarılı sporcu ve insan olarak yetişrmek. Uzun vadeli çalışmalar yaparak bu camiayı ancak başarıya taşırız" samimi düşüncelerini paylaşaraktan da yeni yönetime aslında bir yol göstermiştir...

Tercih yönetimin…  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar