Darıca yönetimi neyin peşinde ?
ZAFER PESEN

ZAFER PESEN

Darıca yönetimi neyin peşinde ?

01 Nisan 2014 - 00:00

Hiç bir eleştiriyi kabullenmeyen, herşeyin en iyisini ben bilirimden öteye yorum yapmayan Darıca GB kulüp başkanı Halil Akbaşoğlu 10 yıldır bu camiayı Onursal Başkan Şükrü Karabacak ile uyum içerisinde yönetiyor.
Bu sezon herşeyi tuz-buz edecek bir riskle yola çıktı Darıca GB.
Kesenin ağzını açtıkca açtı.
60 Bin TL’yi rüyasında görecek oyunculara iki katı fiyat biçip el sıkıştı Akbaşoğlu.
Takımın başına camia tarafından özümsenemeyen, eleştiri oklarını her daim üzerine çekmiş Murat Akan’ı teknik menejer olarak,  ekibin başına ise teknik direktörlük kariyerinde elle tutulur hiçbir başarısı bulunmayan Tunahan Akdoğan’ı getirmişti.
Daha sezon başında SOS veren ekibe iyimser haberler yapılmasını dahi farklı değerlendirip afra-tafra yapan yönetim burnundan kıl aldırmayan teknik ekibi şımarttıkça şımarttılar.
Sonrada kaçınılmaz sonun önünü alamadılar.
Gelinen noktada Tunahan Akdoğan ve Murat Akan’a laf söyletmeyen başkan Akbaşoğlu “İki üç taraftarın istifa diye bağırması ile gazetecinin yazması ile hareket edecek değiliz” yaklaşımı bile bu camiaya haketmediği şeyleri yaşatmaktadır şuan itibari ile.
Koskaca 10 yılı geride bırakan bir kulüp başkanının daha tecrübeli yaklaşımlar içerisinde bulunması gerektiğine inanıyorum.
Elbetteki ne taraftarın nede gazetecinin isteği arzusu doğrultusunda bir camia haraket etmemeli. Ancak yapılan eleştirileri ve önerileride kulak arkası etmemesi gerekiyor.
Velhasıl 28 haftalık bir maratonun ardından teknik ekip ile yollar ayrıldı.
Zamanlama açısından çok kötü bir süreç. En başından beri savunduğunuz teknik ekip ile bu sezonu tamamlamalıydınız.
Tamamlamayacaksızda en kötü devre arasında yapacaktınız bu kan değişimi.
Tabiki burdaki kan değişikliği en çok irdelenmesi gereken hamle olacaktır.
Gönderdiğiniz teknik ekibin çok altında bir isim Özgür Vurur ve ekibi...
Hiç bir teknik direktörlük başarısı ve tecrübesi yok... 
Hiç bir kariyer deneyimi yok.
Bu ismi bu camianın başına getirirken hangi kriterlere hangi düşünceye istinaden karar verdiniz anlamakta zorluk çekiyorum.
İlter Kasap’ı kim ne kadar araştırdı. Hiç birşey bilmiyorsanız ismini “googla” yazıp baksaydınız keşke...
Hakkında çıkan iddialar, şike dosyaları ve yapılan yorumlara bir göz atsaydınız.
Darıca GB, Türk sporunda adını tertemiz tutmuş bir camiadır.
Şampiyonluklardan daha önemli bir durumdur bence “temiz” bir isim.
Takımın başına getirdiğiniz Özgür Vurur’un hiç bir deneyimi yok, sportif direktör olarak getirdiğiniz İlter Kasap, Kocaelispor’un karanlık döneminde görev almış, şike dosyalarının havada uçuştuğu süreçte adı sıkça tutunaklarda geçmiş bir isim.
Eyer siz Darıca GB camiasını bu isimlerin başarıya taşıyacağınıza inanıyorsanız hiçbirşey demiyorum sayın Halil Akbaşoğlu.
Daha düne kadar “hacıyı kimseye yedirtmem” diyordunuz. Cesaretle “ortada bir başarısızlık varsa bunun suçlusu benimdir” diyebiliyordunuz ama bu son hamle sonrasında Darıca GB camiasına gelebilecek “kara” bir lekenin hesabını asla veremezsiniz.
Buradan kimseyi karalamak, zan altında bırakmak gibi bir niyetim yok. Ancak geçmişe yönelik doneler bize bir fikir sunmakta.
Bir Bahri Kaya ismi Darıca GB camiasına yakışırdı. Türk sporuna sundukları ortada. Gebzespor’da Feyzi İlhanlı döneminde dahi adı hiçbir yüz kızartıcı olayda geçmemiş, teknik direktörlük kariyeri başarılarla dolu bir isim.
Çok isterdim Bahri Kaya’nın Darıca GB camiasına katılmasını. Ancak olmadı istekleri yönetime ağır geldi.
Bahri Kaya’yı getiremiyorsan, senin Hasan Altuntaş’ın Yaşar Aydın’ın, Özgür Demirtaş’ın var. Hepsi pırıl pırıl bu bölgenin yetiştirdiği değerler. 
Son yapılan kongerede yönetime Darıca camiasına artılar katacağına inandığım isimler dahil. Nurbay İşçi, İlker Çakır, Hakan Özcan ve yılların spor yöneticizi Recep Yılmaz.
Bu isimlerin ortaya çıkan bu tabloya evet demesi hatta olumlu yönde oy kullanması şaşırtı beni.
Hani neresinden bakarsanız bakın Darıca GB’de yaşanan bu teknik direktör değişimi tam anlamı ile bir “fiyasko” hatta gelecek adına “korku” verici bir durum.
Bu hatadan dönmek en doğru karar olacaktır bence...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar