Darıca GB geleceğini inşa etti
ZAFER PESEN

ZAFER PESEN

Darıca GB geleceğini inşa etti

06 Eylül 2012 - 00:00

Dünya kulüplerinin dahi artık kendi ekonomilerine çeki düzen vermek zorunda kaldığı Türkiye’de Süper ligde mücadele veren ekiplerde dahil bir çok kulübün içler acısı durumu ortada.

Futbolun sadece futbol olmaktan çıkıp büyük bir ekonomik sektör haline geldiği süreçlerde hesapsızca olmayan paraların harcanması bir zamanlar süper ligin tozunu atan Dıyarbakırspor, Kocaelispor,Vanspor,Zeytinburnu,Erzurum, Sebat gibi kulüplerin ipini çekerken, Gebzespor gibi ekiplerinde çoğalmasına neden oldu.

Spor bakanlığı kulüplerin olmayan paralarını harcayıp camiaları bitme noktasına getiren şahısların önünü kesebilmek adına yaptığı çalışmalar bir nevi olsun etkisini göstermeye başladı.

Gebzespor’u şuan içinde bulunduğu borç batağına sokan zihniyetler artık ellerini kollarını sallayarak gelip olmayan paralarını harcayıpta kulubün geleceğini satamayacaklar.

Ekonomik politikası olmayan, ayağını yorganına göre uzatmayan  kulüpler ya son nefesini verdi, yada yokluk içerisinde çırpınıp duruyorlar.

Darıca GB gibi uzun vadeli ekonomik politika izleyen, astronomik transfer politikalarından kaçıp kendi yağı ile kavrulmayı tercih eden kulüpler ise şuanda geleceğin 100 yılını inşa ediyorlar.

Darıca GB’de bir dönem şuan yok olmama mücadelesi veren kulüplerin kapıldığı olmayan parayı harcama “şehvetine” kapıldıysalarda çabuk toparlandılar.

Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile uyum içerisinde haraket eden Darıca GB yönetimi bugün 3.lig kulüpleri için borç sayılmayacak bir miktarda devlete taksitlendirilmiş küçücük bir miktar borçları var.

Ama ona rağmen Halil Akbaşoğlu “Yok ağabeyciğim biz bütçemizin dışına çıkamayız. Bu camialar artık bütçe aşımını kaldıramaz. Hesabımızı azcık şaşalım kulubün geleceği ile oynarız. O’nun için var olan paramızı harcarız…” gibi bir gerçek reailiteyi takip edeceklerinin altını çızıyordu.

Bugün Darıca GB gelecek 100 yılını kurtaracak bir projenin düğmesine bastı.

Son yıllardaki istikrarlı transfer politikası ve sabrın karşılığını almaya başlayan camianın en büyük kazanımızı hiç şüphesiz şuan kullanıma açılan tesisleri olmuştur.

Tam anlamı ile bir spor kompleksine sahip olan Darıca GB kulübü artık geleceğe daha güvenle bakabiliyor.

Üst liglerdeki bir çok kulübün tesis sahibi olmadığı için Akademi ligine katılamadığı bir süreçte Darıca GB 4 kategoride mücadale ediyor.

Gelecek yıl beklide A2 liginde mücadele verecek.

Bu tesis sayesinde artık alt yapıdan daha çok yetenek yararlanacak.

Dışardan kulübe kazandırılan genç yetenekler kendi tesislerinde barınabilecek.

A takım oyuncuları beş yıldızlı otelden farksız bu tesislerde yemeğini yiyip, antremanı yapabilecek. Maç öncesinde kampını gerçekleştirebilecek.

Böylesine bir tesisin kazandırılmasında emeği geçen herkesi kutluyorum.

Darısı umarım Gebzespor kulübümüze olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar