ÇAYIROVA DA KOŞCAM
ZAFER PESEN

ZAFER PESEN

ÇAYIROVA DA KOŞCAM

23 Mayıs 2012 - 00:00

 

KOŞCAM…
Ben koşcam…
Sen  koşcan…
O Koşcan…
Çayırova  koşcan…
Türkiye koşcan…
Türk’ü, yabancısı, spor aşığı herkes koşcan…
27 Mayıs Pazar günü Çayırova’da spor adına apayrı bir heyecan, apayrı bir gurur telaşe yaşayacağız.
Bu yıl 3’ncüsünün organize edildiği ve Yarı Maraton ünvanını alarak çıtayı yükselten Çayırova koşusu için yaklaşık 2 aydır hummalı bir çalışma içerisinde ilçe.
Özellikle son yıllarda atletizmde bölge olarak büyük kazanımlar yaşıyoruz.
3 yıl önce bugünün Gebze İlçe spor müdürü Mücahit Sak’ın Çayırova’ya kazandırdığı Çayırova koşusu bu yıl kendisine Dünya Maraton Birliğinin yanı sıra Atletizm Federasyonu 2012 faaliyet takviminde de yer alarak ne denli önemli bir organizasyon olduğunu göstermiştir.
Öte yandan Darıca’nın ev sahipliği yaptığı 57.Balkan Kros şampiyonasından anlımızın akı ile çıkıp Dünya Kros şampiyonasına aday olmamızda bölgemiz adına övünç duyacağımız bir başarıydı.
Çayırova ve Darıca’da atletizm sporunda böylesine önemli projelere imza atılırken Gebze’de boş durmuyor. İlçe Spor müdürü Mücahit Sak,  ilkez bir ilçe’de gerçekleştirilicek organizasyonla bir çok insanı sporla tanıştıracak.
Bir yarış, kazananı yada kaybedeni olmayan, tamamen olimpik ruhun ve sportmenliğin ön planda tutulduğu Olimpik Gün’de Gebzemiz adına önemli bir organizasyon olacak.
Ama şimdilik gözler 27 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Çayırova Yarı Maraton’da.
Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ın bizzat takip ettiği organizasyon için artık sona gelindi.
Son çalışmalar yapılıyor.
Bugün itibari ile kayıtlar sona erecek.
Şuan itibari ile 21 Km, ve 10 Km. için yapılan kayıtlı başvurular 2000 bine ulaşmış durumda. Halk koşusu ve 3 km bu rakamın dışında.
Yani 27 Mayıs Pazar günü Çayırova’da festival tadında bir gün olacak.
Uğraş, emek isteyen bu organizasyon için belediye başkanı sayın Ziyaettin Akbaş, maraton için yapılan tüm programlara iştirak etmiş, parkur çizgileri de dahil her türlü çalışmayı bizzat kendisi yönetmiştir.
İlçe spor müdürü İlker Tonel gecesini gündüzüne katıp uykusuz ve stresli gecelere aldırış etmeden organizasyonun kusursuz geçmesi adına  yoğun bir mesaisi içerisine girmiştir.
Bölgemizde atletizm sporunun yaygınlaşması, sevdirilmesi adına hakıkaten önemli organizasyonlara imza atan ÇAGET ailesinin her ferdi maraton temposunu her daim gündemde tutmak için ellerinden geleni yaptılar.
Görevlilerle birlikte mesai harcadılar. Ve bugün 2 binin üzerinde atletin maratonda ter dökecek olmasında ÇAGET ailesinin de payı büyüktür.
Çayırova koşusunun maskotu olan KOŞCAN’ada kocaman bir alkış. Çayırova maratonunun sevilmesinde KOŞCAN maskotunun da hakkını vermek gerek. 
Kusursuz geçeceğine inandığım,  bir spor festival tadında olacağına inandığım Çayırova Yarı Maratonunda bende koşcam…
Ve spora gönül vermiş herkesi de o gün orada olmaya davet ediyorum… 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar