ÇAGET nereye koşuyor?
ZAFER PESEN

ZAFER PESEN

ÇAGET nereye koşuyor?

30 Mart 2012 - 00:00

ÇAGET diye bir grup çıktı tozu dumana kattı…
Kafanızı nereye çevirseniz ÇAGET orada.
Kimdiler,neciydiler amaçları neydi?
Çayırova-Gebze-Tuzla Master koşucularının kısaltması olan ÇAGET çok kısa zamanda uzun mesafe alan bir ekip olarak karşımıza çıktılar.
Nerede bir spor etkinliği nerede bir atletizm sporu ÇAGET orada…
Hızlarına yetişemez olduk.
Bakmayın siz master olduklarına vallah 18’lik delikanlılara taş çıkartacak bir ekip. Tabi bu ekibin içerisinde bir çok erkek sporcuyu geride bırakacak hamarat bayan sporcularda var.
ÇAGET’i ilk olarak Çayırova’da tanıdık.
Çayırova yarı maratonuna renk veren anlam katan bir gruptu. Çayırova Belediye Başkanı Ziayettin Akbaş ve eski ilçe spor müdürü Mücahit Sak’a o dönem bu büyük organizasyonun bölgeye kazandırmalarında büyük emekleri olan ÇAGET o gün bugündür hızını kesmeden Türkiye’de koşulmadık memleket bırakmadı.
Programları o kadar yoğunki ÇAGET’in takip etmekte ben yoruluyorum. Ama bir okadar da gıpta ile bakıyorum ÇAGET’e ve onu oluşturan spor gönüllüsü dostlara.
Sporu yaşam biçimleri haline getiren isimlerden kurulu ÇAGET bölgemize özellikle atletizm alanında büyük değerler artılar katmıştır.
Çayırova’ya Ulusalarası platformda yer alan Yarı Maratonun bu derece başarılı olmasında büyük emeği olan ÇAGET, Darıca Yarı maratonuna da verdiği destekle özellikle master atletlerin katılım sağlamasında önemli rol oynamıştır. Bugün Darıca’da yapılacak olan 57.Balkanlar şampiyonasında, yarın hedeflediğimiz Dünya şampiyonasının bölgemize kazandırılmasında beklide büyük katkıları olacak, çünkü bu bölgede atletizm alanında bir hareketlilik yaşanıyorsa etkenlerden biriside ÇAGET'tir.
ÇAGET çatısı altında bir araya gelen spor gönüllüsü bu isimler yaşamlarında belli bir kariyere sahip başarılı isimler. Ancak koşuşturmaca içerisinde geçen tüm yoğunluklarına rağmen sporsuz bir yaşam düşünemeyen hatta atletizm bir yaşam biçimi haline getiren bu isimler arkadaşlığı, dostluğu, paylaşımı ve her şeyden önemlisi spor ruhunu zirvede yaşayan bir ekip.
ÇAGET’in iştirak ettiği etkinliklerindeki mücadelesini, coşkusunu ölümsüzleştiren, ekibin fotoğrafçısı Abdülkadir Yeşilyurt aynı zamanda abisi konumunda. Adına organizasyonlar yapılan, sevgi gösterilerinden nasibini her daim alan Abdülkadir Yeşilyurt hem koşuyor hem ÇAGET’in resimlerini büyük bir ustalıkla kareleyerek o anları ölümsüzleştiriyor. Öyle olduki artık Türkiye'de nerede maraton yapılsa ÇAGET ve Abdülkadir Yeşilyurt organizasyona katılmamışsa büyük eksiklik görülüyor.
Çayırova’da başlayan bugün Darıca’da Balkan şampiyonası gibi büyük bir organizasyona ev sahipliği yapan bölgemiz adına, atletizm adına övünç duyulacak bir başarıya imza atıyorsak bunda ÇAGET’in varlığının önemi fazladır.
ÇAGET’in sporun halka yayılmasındaki çabaları ile lokomotif görevi üstlendiği atletizmde çığır niteliğinde bir aşama kaydettik. Bugün Avrupai bir başarının yanı sıra hergeçen gün katılımların giderek arttığı, toplumumuzu spora teşvik eden bir niyetle hareket ederek kartopu olmaktan çıkıp büyük bir çığa dönüştüren ÇAGET’i kutlamamak, onları desteklememek, başarısını kamuoyuna aktarmamak haksızlık olur.
Böyle devam et ÇAGET...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar