Darıca ve Gebze'nin saha sorunu ne olacak?
Reklam
CANER PESEN

CANER PESEN

Darıca ve Gebze'nin saha sorunu ne olacak?

18 Ocak 2021 - 11:54

TFF Amatörler için bir yeşil ışık yaktı, BAL büyük ihtimalle Şubat sonu başlayacak, diğer amatör liglerle ilgili de çalışma sürüyor. (Nasıl bir çalışma ise aylardır tamamlanamadı)

Sadece Gebze ve Darıca’da bin civarında amatör sporcu, liglerin başlamasını bekliyor.

Ancak onları bekleyen büyük bir çıkmaz var, bunun da çok kimse farkında değil.

Amatörlerin tamamı Mart ayının ilk haftası başlayacak olsa, Gebze ve Darıca’da maç yapacak saha yok.

Gebze Metin Oktay malum yıkıldı, yerine yapılacak olan minyatür saha yetişmez, yetişse de zaten bu saha resmi maçlar için uygun değil.

Alaettin Kurt Stadı, ‘büyük beyinlerin, yüksek vizyon sahiplerinin’ kararı ile dönüşecek ama orasının da yetişmesi mümkün görülmüyor.

Darıca’da Nenehatun’da ciddi bir çalışma yapılacak, burası zaten gece maçlarına uygun değildi, bu süreçte de maç oynanması zor…

Beylikbağı’nın stadı çok elverişli olmamakla beraber tek alternatif!..

Şekerpınar ve Dilovası Stadı Gebze ve Darıca takımlarının yeni adresi gibi gözüküyor ama bu sahaların da sahipleri var, öncelik bu İlçelerimizin takımlarında olacak, doğalı bu…

Onlarca amatör takım, yüzlerce sporcu, bırakın idman sorununu, maçlarını nerede oynayacak?

Ve şayet ligler başlarsa, sıkıştırılmış bir program olacak, yüksek ihtimalle takımlarımız haftada iki maç yapacak.

Bay Murat bunların hesaplamasını yaptı mı?

Şimdi yine kapı, kapı dolaşıp, ‘Mollafenari var, Beylekbağı var’ diye hikayeler anlatır, ‘araçlarınız hazır’ der ama bu işler öyle olmuyor.

Şayet ligler başlarsa, program net açıklanır ve idman, hazırlık, maç maratonuna girilirse, Gebze ve Darıca takımlarını büyük bir belirsizlik ve sıkıntı bekliyor.

Oysa, Metin Oktay Stadı’nın yıkılma kararı kesinleştiği gün, Kirazpınar, Gebze Adliyesi’nin bulunduğu Gaziler Dağı’nda bir yada birkaç saha projesi hayata geçmiş olsa, şimdiye kadar bölgemizin saha diye sorunu kalmayacaktı.

Bu düşüncelerimizi 8 ay önce de yüksek sesle dile getirdik, bugün de ifade ediyoruz, tüm düşünce ve önerilere kulaklarını tıkayanlar, liglerin başlaması durumunda, yaşanacak sıkıntılardan dolayı sorumluluk ve utanç hissedecekler mi? Bunu merak ediyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar