DARICA'NIN PARASI YOK, ENDER HOCASI VAR…
Bedrettin Şimşek

Bedrettin Şimşek

BEDRETTİN ŞİMŞEK

DARICA'NIN PARASI YOK, ENDER HOCASI VAR…

14 Ekim 2020 - 13:50

Bu sezon Darıca Gençlerbirliği’ni ikinci iç saha maçında ilk kez Kahta 02 karşısında canlı izleme fırsatım oldu. En son söyleyeceğimi en başta belirteyim, iyi ki Ender Alkan var.

Darıca Gençlerbirliği maça Kahta’ya oranla daha derli doplu ve kompakt başladı. Top çoğunlukla bizde ve alan bırakmadan oynadık. Lakin koştuğumuz kadar üretemediğimiz için ortaya bir şey çıkmadı.

Transfer tahtasının kapalı olması, takıma takviye yapılamaması ve kadro kalitesinin istenen seviyede olmaması çok net bir şekilde belli oluyor. İyi niyetle mücadele ediyoruz fakat iyi niyet yeterli mi?

Kaptan Ahmet Kutluer kesinlikle ağır sakatlıklardan sonra istenilen seviyede değil, bir an önce kendini toparlamalı, hali hazırda maksimum 25-30 dakika o da yorulan rakibe karşı oynamalı.

Takımda aksayan bir çok bölge var ve aksamayan hatta puan kazandıran iki nokta var biri kale, diğeri de kulübe de futbolculardan daha fazla efor sarf eden, kendisini ve oyuncularını oyunda tutan Ender Hoca. Aksaklıklara ve hatalara anında müdahale ederek, kapatan ve takımın yeniden daha güçlü oyuna dönmesini sağlayan bir kenar yönetimi, Darıca Gençlerbirliği için çok büyük bir şans.

Halil İbrahim Şagar alışık olmadığı için stoperde aksıyor. Önliberoda mücadelesine, topu oyuna sokma becerisi de ekleyen Şagar, stoperde hata yapmaktan korktuğu için kendine oynan tüm toplarda panik vuruşları yaptı ve bunlarda kalemize hücum olarak döndü. Ender Hoca, gücünden, çabukluğundan ve hava hakimiyetinden faydalanmak istiyor lakin Şagar arkasında stoperlerin olduğunu bildiği özgüvenle daha cesur oynar ve takıma katkı verir.

Darıca Gençlerbirliği kadro kalitesi düşük olmasına rağmen bu grupta Ender Hoca olduğu müddetçe düşme korkusu yaşamaz, hatta iddia ediyorum transfer tahtası açılır devre arası en fazla 4 nokta transfer ile play off hattını çok rahat zorlar. Yeter ki sabırlı olunsun ve camia olarak destek verilsin.

Kaleci  Alper, Metin ve Çağrı fark yaratan oyuncularımızdı. Onun dışında göze çarpan vasatı aşan bir oyuncu yoktu. Hücum bölgesi ve özellikle sol bekin aksadığını gördük.

Ender Hocanın dokunuşları ve olursa devre arası takviyesi ile başarılı olacağımızı düşünüyorum. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar